Tohle je poprvé v historii zemědělství, co si variabilní hnojení může dovolit každý farmář

Na základě snímků z družic Sentinel-2, Landsat a SPOT-6 si rychle připravíte variabilní mapu hnojení, díky které ušetříte na hnojivu a zvýšíte hektarový výnos.

Jednoduchá optimalizace hnojení

Vesmírné družice neustále monitorují a snímají zdravotní stav vegetace i vývoj biomasy na vašich pozemcích. Na základě snímků si v aplikaci CleverFarm připravíte variabilní mapy hnojení, které pomocí přenosného disku nahrajete do svého traktoru, rozmetadla nebo postřikovače. Přístroje pak automaticky dávkují hnojivo podle navržených zón.

Aktuální snímky i historie vždy po ruce

Za snímky z dronu nebo traktoru zaplatíte desetitisíce. A získáte jen jeden snímek, v jednu chvíli a pro jeden pozemek. V naší aplikaci máte přístup k aktuálním snímkům všech vašich pozemků i ke kompletní historii několik let nazpátek. Můžete tak sledovat historický vývoj a zužitkovat zkušenosti z minulosti.

Všechny informace na jednom místě

Zdravotní stav vegetace, vývoj biomasy, vegetační index, průběh teploty, srážky v mm nebo úhrn srážek – v modulu Sentinel máte k dispozici všechna důležitá data a můžete tak detailně analyzovat aktuální stav i historický vývoj na svých pozemcích. A to vše z pohodlí například vaší kanceláře.

Připravujeme variabilní setí a aplikaci POR

Technologie družicových dat nekončí jen variabilním hnojením. V průběhu sezony 2018 připravujeme využití Sentinelu pro variabilní setí i variabilní aplikaci prostředků na ochranu rostlin. S našimi pilotními zemědělci ověřujeme aplikaci nových technologií v praxi v polních podmínkách.

Založte si farmu na svých půdních blocích zdarma