Úroda uskladněná v hale pod kontrolou

23. srpen 2018

Zasadit plodiny, kontrolovat je v průběhu růstu a dostat je do posklizňové haly je náročná práce, která může lusknutím prstu přijít nazmar. Stačí zasáhnout pozdě a do kvalitní úrody se pustí škůdci nebo vlivem vlhkosti vyklíčí či se zapaří. Vy jste pak nuceni jít s cenou takto degradované sklizně rapidně dolů, nebo sáhnout po nákladných chemických postřicích. I proto CleverFarm vyvinul tyčové senzory, díky kterým můžete mít svou úrodu pod kontrolou.

Jak to funguje? Na uhlíkové tyči dlouhé 3 metry je umístěno 5 teplotních čidel a na vrchu IoT (Internet věcí) anténa, která v pravidelných intervalech posílá data o teplotě do aplikace CleverFarm. Data lze zobrazit zpětně, a to i v případě, že byl senzor přestěhován na jiné místo, a je možné je stáhnout ve formátu .xls (Excel) do počítače. Pro instalaci stačí tyč jen zapíchnout do úrody v hale, o ostatní se postaráme my.

V aplikaci pak uvidíte hodnoty z 5 výškových úrovní, a v případě že by se zvyšovaly, můžete zasáhnout ještě před tím, než se problém projeví, a úrodu včas provzdušnit či ošetřit. Ušetříte kroky i drahocenný čas, kdy byste jinak museli prostory obcházet osobně. Výhodou je cenová dostupnost senzorů a navíc vám je poskytneme na vyzkoušení zcela zdarma.

Zdroj: Zemědělský týdeník