CleverMaps na veletrhu URBIS Smart City Fair

07. červen 2019

Druhý ročník veletrhu chytrých měst zdvojnásobil plochu i počet návštěvníků

Téma Smart City hýbe komunálním světem a přináší stále nové podnikatelské příležitosti. Rostoucí zájem o problematiku chytrých měst potvrdil druhý veletrh URBIS Smart City Fair, který se v Brně odehrál ve dnech 5. a 6. června 2019. Obsadil již dva pavilony a plochu bezmála 5 000 m2. Mezinárodní konference s účastí více než 160 řečníků z celé Evropy se konaly souběžně na osmi pódiích. Letošní veletrh představil nabídku 61 vystavujících firem a přivítal 1700 odborných návštěvníků, převážně zástupců státní a veřejné správy a odborníků z oblasti inovačních řešení pro chytrá města.

Unikátní „smart“ konference: více než 160 řečníků a 8 pódií

Brněnská platforma pro sdílení know-how, nápadů, konkrétních řešení a dobré praxe Smart City ve středoevropských městech a obcích druhým ročníkem povýšila na novou úroveň. Součástí veletrhu poprvé byly dva evropské projekty: Science meets Parliaments/Science meets Regions a RUGGEDISED. Druhý den si návštěvníci URBIS 2019 užili Smart City Summit V4+ s účastí měst jako Vídeň, Poznaň, Gdyně, Prešov, Novi Sad, Lublaň, rumunská Alba Julia nebo ukrajinské Nemishaeve.

Na pódiích vystoupili špičkoví řečníci, mezi nimi například hlavní inženýr Hyperloop Transportion Technologies Sabih Gatea Khisaf, projektový manažer Join-Up z DG Informatics Evropské komise Jean Paul de Baets a spoluzakladatel Free Software Foundation Richard Stallman.

Mimořádně nabitý doprovodný program probíhal současně v osmi konferenčních prostorách. Ve dvou dnech se na pódiích postupně vystřídalo více než 160 přednášejících z celé Evropy. Stěženími tématy jednání byly digitální město, voda, energetická politika, chytré městské čtvrtě a udržitelná doprava. Diskutovalo se také o atraktivních konceptech jako chytrá zastávka, knihovna ve funkci komunitního centra nebo uliční databanka.

„V naší expozici CleverMaps jsme se soustředili na dvě služby ‒ na analýzu dat a na zpracování dat ze senzorů, která lze využít ve městech, při správě zeleně, v zemědělství atd. Během druhého dne nás navštívily dvě desítky lidí, kdy většina šla na jistotu s konkrétními dotazy. Koncepce veletrhu se mi líbí, za úvahu do budoucna stojí organizace přednášek.“
Tomáš Zika, obchodní zástupce, CleverFarm

Zdroj a celý článek na webu Veletrhy Brno, a.s.