Čeští CleverFarm chtějí se svou aplikací zlepšit zemědělství v Africe

Brněnský startup CleverFarm, který stojí za aplikací sloužící pro monitoring zemědělských ploch a skladů, jsme vám představovali koncem minulého roku. Nově tento technologický hráč ve sféře agrikultury, do kterého nespecifikovanou investicí vstoupil inovační hub MindForge, chystá mezinárodní rozšíření a cílí zejména na africký kontinent.

Prvním takovým státem se má stát Kamerun, kde zástupci z CleverFarm nedávno prezentovali svou technologii, která je založena na měření, kontrolování a analyzování proměnných vegatačních podmínek úrody, potažmo chovných zvířat, pomocí senzorů „internetu věcí“ a družicových dat z vesmírné agentury ESA.

Právě díky této prezentaci, která probíhala na výstavě PM Exchange, kde vystupovaly i další firmy z evropského programu Ready2Go (iniciativa pro podporu vývozu produktů a technologií do světa), se moravskému startupu podařilo absolvovat desítky obchodních jednání se zemědělci a možnými distribučními partnery.

Tato setkání komentuje Marian Drienský, CEO startupu CleverFarm, který mimo jiné již působí už i v Srbsku, slovy: „Na jednáních v Kamerunu jsme se setkali s pozitivním ohlasem. O naše technologie mají velký zájem. Ve spolupráci vidíme potenciál i díky tomu, že naše technologie mohou řešit hlavní výzvy, které v tamním národním zemědělství leží,“ a dodává, že by k tomu mohlo dojít ještě letos.

Podle ideální scénáře by CleverFarm díky své aplikaci mohl například zvýšit kvalitu a množství pěstované produkce, ochránit úrodu před různými negativními vlivy a následně tamním zemědělcům ukázat možnosti moderního zemědělství.